Bogowie i herosi

W dniu 14.02.2020 roku klasy 4a i 5d wspólnie z wychowawczyniami poszły na musical związany z mitami greckimi pt."Bogowie i herosi". Po przedstawieniu uczniowie spotkali się z aktorami. Mogli zadać im pytania dotyczące sztuki, zrobili sobie z nimi zdjęcia i zebrali autografy.

wyniki konkursu językowo- informatycznego

4 lutego ogłoszone zostały wyniki konkursu zorganizowanego przez panią Ewę Masłowską |i Martę Roszkowską dla klas VII- VIII na prezentację multimedialną w Power Point „Zwyczaje bożonarodzeniowe w Niemczech” oraz dla klas IV- VII na kartkę bożonarodzeniową.
W kategorii na prezentację multimedialną:
I miejsce Aleksandra Modro VII a
II miejsce Jakub Fetera VIII c
III miejsce ex aequo Karina Kudła VIII c
                    Karol Grabarczyk VIII c
W kategorii na kartkę bożonarodzeniową:
I miejsce Jan Lisowski V d
II miejsce Filip Lipowicz V a
III miejsce Barbara Bieniek V b
Nagrody oraz dyplomy zostały osobiście wręczone przez Panią Dyrektor Annę Rytwińską.
Wszystkim zwycięzcom oraz osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

etap rejonowy XIV Konkursu Biblijnego

W XIV Archidiecezjalnym Konkursie Biblijnym, na etapie rejonowym Tymoteusz Knap, uczeń klasy 5a uzyskał V miejsce i przeszedł do ścisłego finału. Pokonał przeszło 100 uczestników konkursu!
GRATULUJEMY ZWYCIĘSTWA.

konkurs na logo Piątek

Wyniki konkursu na LOGO SZKOŁY:

I miejsce- Jan Lisowski kl.Vd

II miejsce- Franciszek Ejsner kl.Vc

III miejsce- Natalia Jagiełło kl.VIIa

Wróżnienia:

Keira Olszewska kl.VIIb

Katarzyna Dąbrowska kl.VIIIa

GRATULUJEMY!

warsztaty ekologiczne 3b

4.02.20r. uczniowie klasy III B pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Gacy rozpoczęli cykl warsztatów w Ośrodku Ekologicznym ŹRÓDŁA.  Pierwszy temat to Zwierzęta naszymi przyjaciółkami.

konkursy BM nr 17

Wyniki konkursów organizowanych przez Miejską Bibliotekę filia nr 17:
- Bajkowy kolaż -konkurs plastyczny kl. I - III

I miejsce         Nadia Ciesielska 8c
II miejsce        Mikołaj Sosnowski 7a

wizyta w DPS

W związku z niedawno obchodzonym Dniem Babci i Dziadka tradycyjnie już postanowiliśmy wybrać się z życzeniami do naszych zaprzyjaźnionych babć  i dziadków w Domu Pomocy Społecznej - ul. Przyrodnicza. Ruszyliśmy w drogę  na pieszo. Pensjonariusze DPS-u już na nas  czekali i jak zwykle przyjęli nas serdecznie. Nasi uczniowie przedstawili Jasełka bożonarodzeniowe, które były połączone tematycznie z wierszami na Dzień  Babci i Dziadka. Poczęstowaliśmy Ich upieczonymi, domowymi ciasteczkami owsianymi i wręczyliśmy laurki, wspólnie śpiewaliśmy kolędy, prowadziliśmy ciekawe, historyczne  konwersacje. Czas upływał nam w miłej, rodzinnej atmosferze. Wizyta była udana!  Jej celem było kształtowanie u  dzieci postawy szacunku dla osób starszych, uczenie się zasady dialogu oraz rozwijanie umiejętności wypowiadania się przez sztukę, muzykę i małe formy teatralne.